De Drijfveer van Jos Hendrickx
INTERVIEW met JOS HENDRICKX van de JURIDISCHE ADVIES COMMISSIE
Door Heleen Leverstein-van Citters

Ben ik nou het enige OCL-lid dat geen kennis heeft van onze Juridische Advies commissie? Welke leden zitten hierin? Wanneer komen ze in actie? Hoogste tijd voor een kennismaking met een van de 2 commissieleden: Jos Hendrickx. Met Jos heb ik afgesproken op een maandagavond en ik merk al snel dat dit een ander interview gaat worden dan alle voorgaande interviews. Sommige vragen op mijn lijstje bleken overbodig om te stellen.
Jos steekt direct van wal: samen met Laura van Stekelenburg vormt hij al jarenlang de Juridische Advies commissie. En het bestuur doet een beroep op de commissie als zij advies wenst rondom bepaalde vraagstukken, zoals alle soorten af te sluiten contracten, statutenwijziging of een wijziging in het Huishoudelijk Reglement. Maar er wordt natuurlijk ook advies bij de commissie ingewonnen over de uitbreidingsplannen van onze golfbaan. Vergelijkbaar met een adviseur op afstand. Ondanks de diversiteit aan vraagstukken, weten Laura en Jos met hun algemene kennis en ook specialistische kennis over bijvoorbeeld Verenigingen en stichtingen de meeste vragen te beantwoorden. Komen Jos en Laura er samen niet uit, dan wordt er bij een collega advies ingewonnen. Jos denkt ook daarom dat uitbreiding van de commissie voorlopig niet nodig is. Nou, dit heb ik de afgelopen interviews met commissieleden nog niet gehoord!
Na 2 jaar studie farmacie in Utrecht, veranderde hij van koers en koos rechten. Het bleek een schot in de roos. Nu is hij al jaren advocaat en partner ondernemingsrecht en M&A bij Clairfort advocaten in Zeist. De uitdaging is groot. Er is niets leukers dan een weinig kansrijke zaak tot een verrassend positief einde te brengen.
Jos vraagt veel van zichzelf en tergt zich tot het uiterste. Dat is ook op het sportveld te merken. Ik citeer zijn woorden: “Buiten het veld ben ik een vriendelijke man, maar op het veld komen er andere eigenschappen van mij naar boven”. En dat is precies de reden waarom Jos liever geen golfcompetitie en wedstrijden op OCL speelt. “Misschien later… als ik beter golf”, grapt hij nog! Daarentegen golft Jos wel regelmatig met vriendengroepen in Spanje en Schotland. En gaat hij met een Nederlands advocatenteam jaarlijks de strijd aan tegen 10 Schotse collega’s. Het ene jaar hier en het andere jaar daar. En Schotland heeft de mooiste banen ter wereld, vooral de linksbanen zijn zeer geliefd bij Jos.
Ook golft hij met zijn gezin, tijdens hun vakanties. Zowel zijn vrouw, Renée de Kuyper, als zonen Hidde (21 jaar) en Joep (19 jaar) golfen zeer verdienstelijk. De hele familie is lid van de OCL.
Meer nog dan golf, heeft Jos altijd gehockeyd. Ook bij Loenen maar vooral bij Schaerweijde in Zeist. Daar heeft hij zijn hele jeugd gehockeyd en is hij, na een aantal jaren bij LMHC Loenen, sinds enkele jaren teruggekeerd om met z’n oude maten in de oude mannen hoofdklasse te spelen. Pas rond zijn 30e levensjaar begon hij met vrienden te golfen op de openbare clubs die er toen waren, zoals Spaarnwoude. Vervolgens is hij jarenlang lid geweest van Nunspeet en daarna de Hoge Kleij, om vervolgens samen met Renée in 2007 lid te worden van de net opgerichte OCL, lekker dichtbij hun woonplaats Vreeland.
Als ik aan hem vraag wat hij zo boeiend vindt aan de golfsport, antwoordt Jos: “het traditionele, soms zelfs oubollige”. Je ziet het ook op de OCL, vindt hij. Daarnaast is het een nogal mentale en behoorlijk confronterende individuele sport die je gelukkig wel samen met anderen beoefent.
Wat opvalt is dat Jos zichzelf niet altijd even sportief vindt en slecht tegen zijn verlies kan! Hij identificeert zich graag met John McEnroe, de tennislegende uit de jaren ’80. Zijn idool had de capaciteit om te winnen ook al speelde hij slecht. Een geruststelling is, dat Jos nog steeds op zoek is naar verbetering!
Inmiddels heeft hij de 65 jaar aangetikt en besloten het in het zakelijke leven wat rustiger aan te doen. Naast het opleiden van jongeren binnen de advocatuur, blijft er nu meer tijd over om te golfen, reizen, hockeyen, padellen, skiën en varen.
En zo is de sportieve zwerftocht van Jos nog lang niet ten einde….

