Vertrouwenscontactpersoon Old Course Loenen
Grensoverschrijdend gedrag betreft elke vorm van handelen en/of nalaten van handelen, dat als doel en/of gevolg heeft, dat de waardigheid en/of veiligheid van één of meerdere personen wordt aangetast.
Old Course Loenen vindt het belangrijk dat iedereen met vragen, twijfels, opmerkingen of klachten hier met iemand over kan praten. Daarvoor hebben we twee vertrouwenscontactpersonen aangesteld. Een vertrouwenscontactpersoon (VCP) is binnen de OCL het eerste aanspreekpunt voor iedereen die iets kwijt wil over alles wat te maken heeft met grensoverschrijdend gedrag. De VCP zijn er voor iedereen op de club: van sporter tot vrijwilliger, gasten en personeel. Hij/zij luistert graag naar jouw verhaal, geeft advies en verwijst je door, mocht dit nodig zijn.
Een gesprek met de VCP is altijd vertrouwelijk en kan op verzoek van de aanvrager anoniem blijven. De VCP zal, indien anonimiteit in de weg staat aan het nemen van maatregelen die nodig worden geacht, overleg hebben met het Centrum Veilige Sport Nederland (CVSN). De VCP informeert het bestuur altijd over gedane meldingen, ook de anonieme meldingen, dan uiteraard zonder dat het gesprek herleidbaar is.
De VCP is een ‘luisterend oor’ en geeft zo nodig en indien gewenst advies om verder te gaan bij de klachtafhandeling. De klachtafhandeling ligt bij het bestuur of eventueel bij justitie. De VCP verwijst in spoedeisende situaties (bijv. seksueel misbruik of ernstig geweld) wel direct door naar politie en/of Centrum Seksueel Geweld.
Wil je in contact komen met de vertrouwenscontactpersoon? Wij stellen je graag voor: